عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » کاهش بیش از ٣٠ درصدی بارش های امسال در شهرستان گرگان


کاهش بیش از ٣٠ درصدی بارش های امسال در شهرستان گرگان

کاهش بیش از ٣٠ درصدی بارش های امسال در شهرستان گرگان

فرماندار گرگان از کاهش سی درصدی بارش های امسال در شهرستان گرگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان گرگان محمد حمیدی فرماندار مرکز استان در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان با اشاره به کاهش بارندگی و کمبود منابع آب تصریح کرد: میزان بارش های از ابتدای فروردین تا اواسط تیرماه ٣٣درصد کاهشی بوده که در مقایسه با دوره بلند مدت کاهش ٣٠ درصدی داشته است.
این مقام عالی رتبه دولت در شهرستان ادامه داد:  جریان رودخانه ها نیز نسبت به سال گذشته کاهش ۵٣ درصدی را تجربه کرده و آبخانه های کم عمق نیز حدود ٢٠٠ میلیون متر مکعب نسبت به دوره ی مشابه در سال گذشته کاهشی بوده است.
فرماندار گرگان با بیان اینکه بیش از نیمی از چاه های موجود در شهرستان تعیین تکلیف نشده است افرود: در حال حاضر ٩ هزار و ٩٩۵ حلقه چاه در شهرستان وجود دارد که تعداد پنج هزارو ۴۵٠ حلقه مجوز و پروانه بهره‌برداری دارند و مابقی تعیین تکلیف  نشده است.
ایشان خاطرنشان کرد: به دلیل مشکلات آبی و کمبود های ناشی از آن لزوم تعیین تکلیف هر چه سریعتر چاه های غیرمجاز باید در دستور کار شرکت آب منطقه ای قرار گیرد.
مهندس حمیدی تاکید کرد: از مردم نیز انتظار می رود در شرایط کنونی و با توجه به کاهش بارندگی و معضل خشکسالی از حفر چاه های غیر مجاز خودداری کرده در غیر اینصورت در صورت شناسایی با دستور مقامات محترم قضایی پلمب خواهند شد.
 

کاهش بیش از ٣٠ درصدی بارش های امسال در شهرستان گرگان


ارسال کننده خبر : فرمانداری گرگان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : گرگان
  • بازدید : 39
  • کد خبر : 84929
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.