عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » جلسه شورای کشاورزی شهرستان ترکمن برگزار شد


جلسه شورای کشاورزی شهرستان ترکمن برگزار شد

جلسه شورای کشاورزی شهرستان ترکمن برگزار شد

 جلسه شورای کشاورزی شهرستان ترکمن با محوریت کشت پاییزه با حضور فرماندار و سایر اعضا امروز شنبه اول آبان در محل فرمانداری برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ترکمن؛ سید صادق شیرنگی فرماندار ضمن تبریک ایام هفته وحدت و ولادت حضرت رسول اکرم  (ص) و امام جعفر صادق (ع) با اشاره به اهمیت کشاورزی در اقتصاد شهرستان اظهارکرد: عمده اقتصاد مردم این منطقه بر پایه کشاورزی استوار است و با توجه به شرایط کشور لازم است این بخش بیش از پیش تقویت شود و با استفاده از روش های جدید و نوین تلاش کنیم که از کمترین مقدار زمین بیشترین بهره را ببریم چرا که جمعیت ما روز به روز در حال افزایش و مقدار زمین تولیدی ثابت و حتی کاهش می‌یابد.
 وی افزود: با توجه به شرایط منطقه و کم‌آبی خشکسالی و کاهش بارندگی محصولاتی را تبلیغ و ترویج کنیم که نیاز آبی کمتری داشته باشند، از آن جایی که ۵۰ درصد زمین های منطقه ما لب شور و تک محصولی است لازم است نهاده های کشاورزی در اسرع وقت تهیه و در اختیار کشاورزان عزیز شهرستان قرار گیرد.
 فرماندار تاکید کرد: جهاد کشاورزی برای بالا رفتن بهره وری بیشتر از زمینها به کشاورزان در تمامی مراحل کاشت داشت و برداشت کمک کنند و آموزش‌های لازم را در این راستا و آگاهی بخشی در خصوص استفاده از بذر محصول داده شود.
 تاکید بر پلاک گذاری وسایل نقلیه کشاورزی در جهت استفاده از مزایای آن، نظارت و بازدید از مکان‌های عرضه نهاده‌های کشاورزی، تهیه بروشورهای آموزشی، نصب برچسب خطر روی وسایل نقلیه کشاورزی جهت تردد آسان تر، اطلاع رسانی از سوی بخشداران به کشاورزان در خصوص کشت پاییزه و تشویق به بیمه محصولات کشاورزی و دریافت بذر و نهاده ها، همکاری در پرداخت بیمه توسط بانک کشاورزی و ..  از جمله موارد مطروحه توسط فرماندار در این جلسه بود.

جلسه شورای کشاورزی شهرستان ترکمن برگزار شد

  

جلسه شورای کشاورزی شهرستان ترکمن برگزار شد

 


ارسال کننده خبر : فرمانداری بندرترکمن
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.