عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » تقویت ارتباط بین دانشگاه ها و مراکز پژوهشی با مراکز اجرایی الزامی است

استاندار گلستان در آیین افتتاح نمایشگاه رویداد "عصر امید" ؛

تقویت ارتباط بین دانشگاه ها و مراکز پژوهشی با مراکز اجرایی الزامی است

تقویت ارتباط بین دانشگاه ها و مراکز پژوهشی با مراکز اجرایی الزامی است

 

استاندار گلستان گفت: تقویت ارتباط بین دانشگاه ها، مراکز پژوهشی ، اندیشکده ها ، مراکز تحقیقاتی با مراکز اجرایی الزامی است و مدیران دستگاه ها باید در تقویت و بهبود این ارتباط تلاش کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان؛ صبح امروز ۲۷ آذرماه دکتر علی محمد زنگانه در آیین افتتاح نمایشگاه رویداد "عصر امید" که در دانشگاه آزاد اسلامی مرکز گلستان برگزار شد، ضمن تقدیر از اقدامات ارزشمند مدیریت دانشگاه آزاد گلستان گفت: دانشگاه ظرفیتی بی نظیر در زمینه چرخش های تحول آفرین و میانبر هاست و می توان با استفاده از توان دانشگاه ها از ظرفیت های علمی در اقدامات اجرایی بهره لازم را برد.
استاندار گلستان ادامه داد:  اگر به دنبال رسیدن به اهداف ترسیم شده در همه زمینه ها هستیم  توجه به توصیه های مقام معظم رهبری در همه زمینه ها خصوصا در نام گذاری صورت گرفته تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، ضروری و برگزاری چنین رویداد های ارزشمند است.
دکتر زنگانه با اشاره به گستره مناسب دانشگاه آزاداسلامی در استان گفت: این دانشگاه 418 عضو هیأت علمی فعال و  سی هزار دانشجویی که هدفمند این دانشگاه را انتخاب کرده‌اند،  45 واحد فناور ،  29 گروه و هسته پژوهشی و یازده مرکز تحقیقات از جمله دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی در گلستان است.
استاندار گلستان بااشاره به رشد چند برابری دانشگاه آزاداسلامی گلستان در برخی از اقدامات افزود: در آیین افتتاح رویداد ملی  عصر امید در تهران که باحضور دانشگاه های آزاداسلامی سراسر کشور ، سهم گلستان  بیش از 50  غرفه بود که نشان از نتایج و اقدامات واحدهای فن آور و دانش بنیان در دانشگاه آزاداسلامی استان بود. 
دکتر زنگانه با بیان اینکه احساس "ما میتوانیم " در همه ی ابعاد آن در نمایشگاه شکل گرفت، گفت: ما باید بتوانیم با یک تعامل سازنده ظرفیت ها، منابع، تسهیلات وامکانات را به مدد این مجموعه هایی از جنس این نمایشگاه بیاوریم.
استاندار گلستان ادامه داد: دانشگاه ها از ظرفیت های ارزشمندی برخوردار هستند و  حمایت و پشتیبانی مدیران از اقدامات فن آورانه، خلاقانه و ابداعات باید ارتقا یابد
دکتر زنگانه تاکید کرد : حمایت ها باید از سطح ایده تا تولید محصول انبوه ادامه داشته باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در استان چرخش های تحول آفرین در حال انجام است ،گفت: یکی از چرخش های تحول افرین آن است که منابع و امکانات برخلاف رویه های گذشته به سمت حمایت از ایده های نوین برود.
استاندار گلستان بابیان اینکه تسهیلات اشتغال آفرین خوبی در سفر رئیس محترم جمهور مصوب شد،گفت:  بیش از ۱۱۲۰۰ میلیارد تومان  تسهیلات اشتغالزا در  استان مصوب شد که به میزان ۱۰ درصد آن را به شرکت های دانش بنیان اختصاص داده شد تا زمینه رشد در این حوزه فراهم شود.
مقام عالی دولت در استان با بیان اهمیت تشکیل ستادهای رشد 8 درصدی در فرمانداری ها، گفت: فرمانداران براساس نقشه راه تهیه شده نزدیک به 90درصد اهداف تصویب شده را محقق کردند که یکی از آنها توجه به شرکت های دانش بنیان است.
استاندار گلستان در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: تلاش داریم در توزیع اعتبارات و تسهیلات محورهای دیگری همانند توجه به شرکت های تعاونی ، بانوان کار آفرین ، سهم شهری و روستایی باید رعایت شود.
دکتر زنگانه ادامه داد: با توجه به حجم ظرفیت های استان و البته توانمندی دانشگاه های استان می تواند یک تحول عظیم را رقم بزند و درآمد استان را در افق ۱۴۰۴ به درآمد میانگین ملی برسانیم.
وی خاطر نشان کرد: یقینا با مشارکت آحاد مردم و با همراهی نخبگان، دانشگاهیان و طراحی مسیرهای میانبر و تحقق چرخش های تحول آفرین می توانیم آینده بهتر را برای استان رقم بزنیم.
 
 

تقویت ارتباط بین دانشگاه ها و مراکز پژوهشی با مراکز اجرایی الزامی است

 

تقویت ارتباط بین دانشگاه ها و مراکز پژوهشی با مراکز اجرایی الزامی است

 

تقویت ارتباط بین دانشگاه ها و مراکز پژوهشی با مراکز اجرایی الزامی است

 

تقویت ارتباط بین دانشگاه ها و مراکز پژوهشی با مراکز اجرایی الزامی است

 بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .