عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » بانک‎ها گلستانی پیشتاز حمایت از سیل‎زدگان باشند

سرپرست اقتصادی استانداری گلستان خبر داد

بانک‎ها گلستانی پیشتاز حمایت از سیل‎زدگان باشند

بانک‎ها گلستانی پیشتاز حمایت از سیل‎زدگان باشند

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان با بیان اینکه سیل‎زدگان گلستان منتظر اقدام عملی هستند، گفت: بانک‎های استان در خصوص حمایت‎ از سیل‎زدگان باید در خط اول باشند.
محمد حمیدی صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی بانک‎های استان گلستان اظهار کرد: نقش بانک‎ها در تحقق شعار امسال مقام معظم رهبری بسیار پررنگ است و این نقش در استان گلستان پس از وقوع سیل بسیار حیاتی و تعیین‎کننده است.
وی با اشاره به ضرورت مشارکت بانک‎‎ها در کمک به مردم آسیب‎دیده در سیل بر تمرکز توزیع خدمات به خسارت‎دیدگان تاکید کرد و یادآور شد: طراحی ایجاد سامانه‎ توزیع خدمات به سیل‎زدگان از سوی این معاونت تلاشی برای توزیع عادلانه امکانات به آسیب‎دیدگان سیل بوده است.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: از بانک‎های استان انتظار داریم که با درک شرایط حساس بر استان حاکم است، پای کار باشند و از نظر توزیع تسهیلات ارزان‎قیمت به خسارت‎دیدگان سیل نهایت همکاری را داشته باشند.
با توجه به مراجعه مردم آسیب‎دیده از سیل در شهرهایی که مردم بیشتر خسارت را متحمل شدند بانک به گونه‎ای برنامه‎ریزی کنند که با توزیع نیروی انسانی بانکی متناسب از سردرگمی مراجعه کنندگان جلوگیری کنند.
بانک‎های استان شرایطی که هم اکنون با ورود و حمایت مستمر رئیس محترم جمهور، اعضای محترم هیئت دولت و مدیران ارشد بانک‎های کشور برای رفع مشکلات و رسیدگی به وضعیت آسیب‎دیده از سیل را به فال نیک بگیرند و در جذب منابع و اعتبارات از مرکز نهایت پیگیری را داشته باشند.
بانک‎های استان همانطور که در مصوبه هیئت دولت در حمایت از واحدهای تولیدی آمده است در خصوص استمهال تسهیلات واحدهای تولیدی به سیل‎زدگان و همکاری در مشارکت در بهسازی و نوسازی واحدهای اقتصادی و تولیدی برای حفظ وضعیت اشتغال آنها نهایت همکاری را داشته باشند و گزارش اقدامات خود را به این معاونت ارسال کنند.
باید تمام تلاش مدیران اقتصادی استان و اعضای شورای هماهنگی بانک‎های استان بر این باشد که با رفع مشکلات واحدهای تولیدی مناطق سیل‎زده و استان شرایط آنها را به زمان قبل از وقوع سیل برگردانیم.
بانک‎‎های استان باید به گونه‎ای برنامه‎ریزی کنند که حداکثر اختیارات در ارائه تسهیلات را از تهران دریافت کنند تا خسارت‎دیدگان سیل در زمان دریافت وام به خاطر اینگونه موارد معطل نشوند.

 
 

ارسال کننده خبر : معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : rajaee
  • بازدید : 137
  • کد خبر : 60201