عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » چشم‌انداز روشن توسعه گردشگری گرگان با حضور گردشگران چینی

سرکنسولگر ایران در گوانجو تاکید کرد:

چشم‌انداز روشن توسعه گردشگری گرگان با حضور گردشگران چینی

چشم‌انداز روشن توسعه گردشگری گرگان با حضور گردشگران چینی

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی شهرداری گرگان، خلیل شیرغلامی در دیدار با شهردار و رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر گرگان و بازدید از ظرفیت‌های گردشگری، فرهنگی و اجتماعی شهر گرگان اظهار کرد: به مردم استان گلستان و شهر گرگان بخاطر داشتن شهردار و اعضای شورای اسلامی علاقه‌مند به تعامل‌های بین‌المللی تبریک می‌گویم.
وی در مورد عقد پیمان خواهرهواندگی گرگان و گوانجو، ادامه داد: گوانجو سومین شهر بزرگ چین با 15 میلیون نفر جمعیت است که مرکز اصلی تجارت در چین محسوب می‌شود و یک شهر عظیم با ظرفیت‌های بالای اقتصادی، تجاری و فرهنگی است.
سرکنسولگر ایران در گوانجو خاطرنشان کرد: این پیمان خواهرخواندگی یک ظرفیت بزرگ و چهارچوب چند بعدی است که می‌تواند توسعه همکاری‌های بین دو شهر به ویژه در مباحث اقتصادی و سرمایه‌گذاری برای گرگان رقم بزند.
شیرغلامی گفت: مسیر به خوبی شروع شده و در تلاش هستیم که پروژه‌هایی را در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و دانشگاهی بین دو شهر اجرایی کنیم.
وی اضافه کرد: اعتقاد دارم با توجه به ظرفیت‌های عظیمی که شهر گوانجو دارد و به عنوان محور اصلی تجارت و اقتصاد در چین محسوب می‌شود و در حوزه فناوری‌های نوین جز شهرهای با پتانسیل بالا است، می‌تواند به توسعه شهر گرگان و ایجاد چهره‌بین‌المللی‌تر از این شهر کمک کند.
سرکنسولگر ایران در گوانجو تصریح کرد: با کمک شهردار گرگان و شورای شهر در نظر داریم چند پروژه را در ابعاد سرمایه‌گذاری و فرهنگی و تعامل دانشگاهی را در گام اول اجرایی کنیم و سعی می‌کنیم این پروژه‌های اجرایی شود و این ظرفیت وجود دارد که سرمایه‌گذاران چینی برای پروژه‌های مهم گرگان وارد شده و پروژه‌های قابل توجهی را اجرا کنند.
سرکنسولگر ایران در گوانجو گفت: گوانجو با 32 شهر مهم جهان در پنج قاره خواهرخوانده است و با 100 شهر پیمان دوستی دارد و پیمان خواهرخواندگی با گرگان که با علاقه بسیار زیاد مسوولان شهری گوانجو و حضور شهردار این شهر به امضا رسید به طور قطع نتایج بسیار خوبی را برای گرگان خواهد داشت.
شیرغلامی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری گرگان گفت: چین مبدا گردشگری بسیاری از شهرهای جهان است و سال گذشته 120 میلیون گردشگر چینی از کشورهای دیگر دیدن کردند و در استان «گواندو» که گوانجو مرکز آن است سال گذشته 20 میلیون گردشگر این شهر از کشورهای دیگر دیدن کردند.
وی اضافه کرد: با توجه به ظرفیت‌های گرگان در حوزه گردشگری، به طور حتم موضوع گردشگری در این خواهرخواندگی یکی از اولویت‌ها خواهد بود و تلاش خواهیم کرد به طور ویژه همکاری گردشگری را بین این دو شهر توسعه دهیم.
شیرغلامی با اشاره به ظرفیت بسکتبال شهرداری گرگان و علاقه مردم چین به رشته ورزشی بسکتبال، بیان کرد: تلاش خواهیم کرد ارتباط خوبی را بین تیم‌های بسکتبال گوانجو و گرگان برقرار کنیم و با برگزاری مسابقات دوستانه سطح همکاری‌های ورزشی را توسعه دهیم.
وی در پایان بیان کرد: می‌توانیم با آغاز این حرکت، موضوع همکاری ورزشی را به سایر رشته‌های ورزشی تعمیم دهیم.
گفتنی است، در این دیدار «غراوی» معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان نیز حضور داشت که ضمن اعلام آمادگی در خصوص حمایت‌ها و پیگیری‌های لازم در خصوص اجرای مطلوب و سریع مفاد تفاهمنامه خواهرخواندگی بین گرگان و گوانجو، این تفاهمنامه را زمینه‌ای برای گستری روابط بین استان گلستان و استان گواندو چین دانست.
لازم به ذکر است سرکنسولگر ایران در گوانجو چین، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان، شهردار گرگان و رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر گرگان از پروژه احیا بافت تاریخی گرگان، ظرفیت‌های گردشگری، تفریحی و اجتماعی شهر گرگان بازدید کردند.
 

تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0