عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » دکتر همتی : 510 ماما درسازمان تامین اجتماعی مشغول به کار می شوند


دکتر همتی : 510 ماما درسازمان تامین اجتماعی مشغول به کار می شوند

دکتر همتی : 510 ماما درسازمان تامین اجتماعی مشغول به کار می شوند

 طی مراسمی از نخستین سامانه ارائه واجرای خدمات مامایی کشور ، دراستان گلستان رونمایی شد.

این آیین با حضور وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی، دکتر میدری معاون اجتماعی وزارت تعاون ، دکتر همتی معاون درمان سازمان تامین اجتماعی، دکتر کبیر مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ، دکتر توانایی مدیر کل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی ، استاندار گلستان ، مدیران عضو شورای هماهنگی رفاه وتامین اجتماعی استان و سایر مدیران و کارشناسان استان برگزار شد.

دکتر ربیعی وزیر تعاون ، کار ورفاه اجتماعی دراین مراسم گفت: این سامانه به صورت آزمایشی دراستانهای گلستان ، اردبیل واصفهان راه اندازی و به زودی به سایر استانها تسری داده می شود.

وی افزود با راه اندازی این سامانه الکترونیک ماماها می توانند به عنوان طرف قرارداد با بیمه ها نسبت به نوشتن آزمایش و سونوگرافی برای مادران باردار اقدام نمایند.

وی هدف از این کار را توسعه سلامت مادران باردار دانست.

دکتر میدری معاون اجتماعی وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی نیز طی سخنانی گفت : همانگونه که انتظار چندین ساله ماماها امروز به سر آمد و قرارداد با بیمه ها انجام شد ، انتظار داریم ماماها بتوانند با کنترل ونظارت بیشتر و اهتمام به امر مهم آموزش درصد سزارین را که اکنون درکشور 51 درصد است را پایین بیاورند.

دکتر همتی معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز در این مراسم گفت : سازمان تامین اجتماعی همواره با هدف تامین نیازهای درمانی بیمه شدگان ، اقدامات موثری را درزمینه توسعه قراردادها انجام داده است و اکنون نیز آمادگی لازم را با تهیه نرم افزارها و زیرساختهای لازم جهت عقد قرارداد با ماماها مهیا نموده و همزمان با سایر سازمانهای بیمه گر این اقدام را آغاز کرده و امروز شاهد آغاز اجرای آزمایشی این طرح دراستان گلستان هستیم.

وی هدف از این کار را ارتقاء سلامت مادران ونوزادان دانست و تاکید کرد که سازمان تامین اجتماعی درگذشته نیز با راه اندازی انواع زایمانهای بدون درد وزایمان درآب و... تلاش نموده تا درصد سزارین را کاهش دهد و مادران را به سوی زایمان طبیعی دعوت نماید.

دکتر همتی همچنین از بکار گیری 510 ماما در آینده ای نزدیک در سازمان تامین اجتماعی خبر داد و تاکید کرد که این تعداد علاوه بر جایگزینی ماماهایی که بازنشسته می شوند در ردیفهای جدید و از طریق آزمون جذب خواهند شد.

 


نام دستگاه ارسال کننده خبر : مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

حدیث روز

امام صادق(ع) می فرماید : کسی که همت بر انجام کار خیری کرده در عمل به ان تسریع کند و آن را به تاخیر نیندازد.

آرشیو

<    «  اسفند 1396  »    >
شیدسچپج
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829 

پیوندها

آمار


آمار بازدید
بازدید امروز: 919
بازدید دیروز: 3914
بازدید ماه:131187
بازدید سال:3150549
بازدید کل:16638896

آخرین بروزرسانی

ارتباط با استاندار