عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » صدور 94 پروانه کاربرد علامت استاندارد در گلستان


صدور 94 پروانه کاربرد علامت استاندارد در گلستان

صدور 94  پروانه کاربرد علامت استاندارد در گلستان

مدیر کل استاندارد گلستان از صدور 94 پروانه کاربرد علامت استاندارد برای فرآورده های واحدهای تولیدی استان، در طی سال 1402 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد گلستان، سید مهدی حسینی با بیان اینکه علامت استاندارد ایران نشانگر تعهد تولید‌کننده یا ارائه‌کننده خدمت به رعایت ضوابط و موازین و استمرار انطباق مشخصات کالا با استانداردهای ملی و همچنین اطمینان خاطر در مصرف کننده است، اظهار داشت: در سال گذشته در جلسات کمیته علائم و کنترل کالای برگزار شده در اداره کل استاندارد استان گلستان، تعداد 94 پروانه کاربرد علامت استاندارد برای فرآورده های واحدهای تولیدی استان صادر شد.
وی افزود: از 94 پروانه صادر شده برای واحدهای تولیدی استان، تعداد 89 پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و 5 پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی بوده است.
حسینی بیان داشت: بر اساس برنامه ابلاغی سازمان ملی استاندارد ایران، صدور 70 پروانه کاربرد علامت استاندارد  اجباری بر عهده اداره کل استاندارد استان گلستان بوده است که شاهد تحقق 127 درصدی عملکرد در این شاخص می باشیم.
دبیرشورای استاندارد استان گلستان با اشاره به این که پروانه های صادر شده در صنایع غذایی و کشاورزی، ساختمانی، شیمیایی و .. بوده است، خاطر نشان کرد: هر قدر در زمینه گسترش استاندارد سازی در جامعه به ویژه محصولات صنعتی، کشاورزی و خدماتی و ترویج آن تلاش و کوشش شود اقتصاد جامعه محکم تر می شود.
حسینی تصریح کرد: طی سال 1402 نیز 30 پروانه کاربرد علامت استاندارد ابطال، 97 پروانه تمدید 65 پروانه تعلیق و 12 پروانه نیز رفع تعلیق گردید.
وی در پایان با اشاره به اینکه رعایت استانداردها کشور را به مسیر پیشرفت و توسعه سوق می‌دهد، خواستار توجه به این مهم از سوی تمام افراد به ویژه واحدهای تولیدی ـ خدماتی شد.

نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل استاندارد گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس5
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .