عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » وزش باد ۱۱۶ کیلومتری در گلستان


وزش باد ۱۱۶ کیلومتری در گلستان

وزش باد ۱۱۶ کیلومتری در گلستان
 نعمت‌الله حاجی‌زاده مدیرکل مدیریت بحران استان با اشاره به وقوع باد شدید شب گذشته در استان گفت: این وزش که مطابق اعلام هواشناسی در برخی مناطق مانند مراوه‌تپه سرعتی در حدود ۱۱۶ کیلومتر بر ساعت داشت، منجر به بروز خسارت زیاد نشد.

 وزش باد شدید شب گذشته در گلستان موجب قطعی موقتی برق در برخی نقاط استان و همچنین شکسته‌شدن تعدادی درخت شد و خسارت جانی گزارش نشده است

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی گلستان نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: روز گذشته حداکثر وزش باد در گرگان به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسید همچنین صبح امروز نیز ساکنان مراوه‌تپه شاهد وزش باد با سرعت ۱۱۶ کیلومتر بر ساعت بودند.
محمد کردجزی با بیان اینکه صبح امروز نیز وزش باد در استان گلستان ادامه پیدا کرد، افزود: میزان وزش باد در غالب نقاط استان به ۷۰ کیلومتر بر ساعت رسید، همچنین بیشترین وزش باد پس از مراوه‌تپه در بندرترکمن با ۸۶ کیلومتر بر ساعت و در گرگان ۷۹ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.
وی تاکید کرد: گلستانی‌ها تا حوالی ظهر امروز وزش نسبتا شدید باد را تجربه می‌کنند، همچنین از بعد از ظهر امروز به تدریج آسمان گلستان ابری شده و در نواحی کوهستانی بارش پراکنده شروع می‌شود.
به گفته معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی گلستان؛ برای روزهای سه شنبه و چهارشنبه آسمان استان صاف تا قسمتی ابری و گاهی اوقات همراه با افزایش ابر خواهد بود و در ساعات بعد از ظهر سه روز آینده وقوع رگبارهای پراکنده محتمل است.
کردجزی یادآور شد: دیروز بیشترین دمای هوا در آق‌قلا ۴۱ درجه و در گرگان ۴۰ درجه گزارش شده و غالب نقاط استان دمای ۳۵ الی ۴۰ درجه را تجربه کردند.
به گفته معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی گلستان؛ از روز شنبه نیز سامانه بارشی جدیدی وارد استان می شود و دمای هوای استان با کاهش قابل توجه به ۲۰ درجه می‌رسد.


 


تأیید کننده خبر : مقسمی
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : skavian
  • بازدید : 59
  • کد خبر : 112268