عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » ایجاد صنعت شهر ها و شهرک های مسکونی برای تولید و عرضه بیشتر مسکن در گلستان

در اولین جلسه شورای مسکن گلستان در سال 1403 مطرح شد؛

ایجاد صنعت شهر ها و شهرک های مسکونی برای تولید و عرضه بیشتر مسکن در گلستان

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی گلستان در اولین جلسه شورای مسکن استان در سال 1403 گفت: با توجه به کمبود زمین در در استان گلستان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن، ایجاد صنعت شهر ها و ایجاد شهرک های مسکونی ظرفیت های دیگر تولید مسکن می باشد که در گلستان از این روش ها در حال بهره برداری هستیم.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی گلستان، اولین جلسه شورای مسکن استان در سال ۱۴۰۳ به ریاست دکتر زنگانه استاندار گلستان و با حضور مهیایی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان، حسینی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی، فرمانداران و سایر مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد.

مهندس سید محمد حسینی، سرپرست اداره کل راه و شهرسازی گلستان در ابتدای این جلسه گفت: در 21 شهرستان استان زمین موردنیاز برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن با توجه به متقاضیان موثر انجام شده است.

وی افزود: در چهار شهر استان بیش از نیاز زمین تامین شده و در 11 شهرستان با کمبود زمین برای جرای طرح نهضت مسکن مواجه هستیم.

مهندس حسینی ادامه داد: در حوزه روستایی برای 25 هزار واحد واحد پروانه ساخت صادر و عملیات اجرایی 20 هزار واحد آغاز شده است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی گلستان همچنین تصریح کرد: با توجه به کمبود زمین در استان گلستان، ساخت به روش خودمالک و تولید مسکن در محلات هدف بازآفرینی شهری از روش های موثر برای تولید مسکن در حوزه شهری می باشد.

وی در ادامه گفت: تولید مسکن بر اساس تفاهم نامه ها، ایجاد صنعت شهر ها و ایجاد شهرک های مسکونی ظرفیت های دیگر تولید مسکن می باشد که در گلستان از این روش ها در حال بهره برداری هستیم.

مهندس حسینی همچنین اظهار کرد: با توجه به شعار سال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم، برای تحقق وعده دولت در استان از ظرفیت مردم در اجرای طرح نهضت ملی مسکن استفاده خواهد شد.

دکتر علی محمد زنگانه، استاندار گلستان نیز در اولین جلسه شورای مسکن استان در سال 1403 ملاک ارزیابی فرمانداران استان را اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان عنوان کرد و گفت: موضوع مسکن موضوع جدی است و در مدت باقیمانده دولت اقدامات باید تشدید شود و حتی مسائل عقب مانده مسکن نیز جبران شود.

وی افزود: تامین زمین باید در کمترین زمان ممکن پیش رو با تدوین یک برنامه مدون و حداکثر دوماهه اجرایی شود و معاونان مرتبط و فرمانداران باید پاسخگو باشند و دیگر دستگاه‌ها نیز مکلف به همکاری هستند.

استاندار گلستان همچنین گفت: ظرف یک فصل کاری رتبه استان گلستان در اجرای نهضت ملی مسکن با اجرای سریع، دقیق و کامل پروژه‌ها ارتقاء یابد و هیچ کوتاهی در این امر پذیرفتنی نیست.

دکتر زنگانه در ادامه اظهار کرد: با گذشت سه سال از اجرای طرح نهضت ملی مسکن در گلستان اقدامات اثربخشی در حوزه تامین زمین و ساخت مسکن در استان انجام شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان نیز در این جلسه گفت: بر اساس برنامه ابلاغی وزارت راه و شهرسازی به استان گلستان، در استان طی چهار سال تعهد ساخت بیش از 92 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی را داریم.

سید مهدی مهیایی ادامه داد: در سه سال ابتدایی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در گلستان بیش از 66 هزار واحد مسکونی در قالب مسکن شهری و روستایی در گلستان در حال ساخت است.

وی افزود: در حوزه مسکن شهری بالغ بر 20 هزار واحد مسکونی در قالب خودمالک در دست احداث بوده و حدود 6 هزار واحد دارای قرارداد مشارکت مدنی با بانک هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان همچنین تصریح کرد: با توجه به کمبود زمین در استان گلستان ساخت و تولید مسکن به روش خودمالک در دستور کار مدیران استانی قرار دارد.

مهیایی ادامه داد: نوسازی مسکن در بافت های فرسوده شهری یکی دیگر از روش های عرضه مسکن در گلستان بوده و در این حوزه جزو 10 استان برتر کشور هستیم.

گفتنی است اولین جلسه شورای مسکن بامداد یک شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه با دستور کار گزارش اقدامات انجام شده در حوزه نهضت ملی مسکن در حوزه شهری و روستایی، بررسی موانع و چالش های پیش‌روی طرح نهضت ملی مسکن در حوزه تامین زمین برگزار گردید.
لازم به ذکر است ارائه گزارشی از عملکرد شورای هماهنگی بانک های استان در خصوص پرداخت تسهیلات، گزارشی از اقدامات دستگاه خدمات رسان و گزارش اقدامات صورت گرفته در راستای تامین اعتبار لازم بابت امکان اجرا تاسیسات زیربنایی در سایت های نهضت ملی مسکن از دیگر دستور کارهای اولین جلسه شورای مسکن گلستان بود.

 


نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان:
ارسال کننده خبر : معاونت هماهنگی امور عمرانی
تأیید کننده خبر : مقسمی
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .